Rezerwacja terminu przez formularz na dole strony lub telefonicznie +48 799 036 079

Jak dobrać suknię ślubną do swojej figury - poradnik dla przyszłych pann młodych

Każda panna młoda marzy o pięknej sukni ślubnej, która będzie idealnie wyglądać na jej ciele i podkreślać jej urodę. Jednakże, przy wyborze sukni ślubnej ważne jest, aby uwzględnić swoją sylwetkę, aby stworzyć idealną równowagę między kształtami i podkreślić swoje zalety.

Sylwetka "klepsydra"

Ta sylwetka charakteryzuje się wciętą talią, szerokimi biodrami i piersiami. Celem przy wyborze sukni ślubnej dla tego typu sylwetki jest podkreślenie piękna naturalnych kształtów ciała i stworzenie równowagi między górną i dolną częścią ciała. Można wybrać suknie o dopasowanym kształcie, które podkreślą piękno wciętej talii i stworzą iluzję jeszcze bardziej kobiecej sylwetki "klepsydra". Dobrym wyborem mogą być suknie w stylu "Marilyn Monroe" z obszerną spódnicą, które stworzą równowagę między górną i dolną częścią ciała. Aby przyciągnąć uwagę do górnej części ciała, można wybrać suknie z dekoltem w kształcie litery V lub odkrytymi ramionami. Jeśli masz duży biust, warto wybrać suknie z dobrym wsparciem i głębokim dekoltem, aby stworzyć dodatkową objętość i przyciągnąć uwagę do górnej części ciała. Jeśli masz szerokie biodra, warto wybrać suknie z rozkloszowaną spódnicą, aby stworzyć równowagę między górną i dolną częścią ciała. Można również wybrać suknie z detalami w górnej części, aby przyciągnąć uwagę do tej strefy i stworzyć równowagę między górną i dolną częścią ciała.

 

Przykłady znanych osób o sylwetce "klepsydra": Kim Kardashian, Salma Hayek, Scarlett Johansson.

Figura "gruszka"

Ta figura charakteryzuje się wąską talią, szerokimi biodrami i pośladkami. Celem wyboru sukni ślubnej dla tej figury jest stworzenie równowagi między górną a dolną częścią ciała.

Aby to osiągnąć, można wybierać suknie z rozkloszowaną spódnicą lub z nadrukiem na spódnicy, co sprawi, że biodra będą mniej widoczne. Można również wybierać suknie z odkrytymi ramionami lub gorsetem, aby zwrócić uwagę na górną część ciała. Ważne jest, aby sukienka była wystarczająco przylegająca w okolicy talii, aby ją podkreślić, ale nie zbyt obcisła w okolicy bioder.

Jeśli masz szerokie biodra i chcesz je zrobić mniej widocznymi, możesz wybierać suknie z kwiecistą spódnicą lub suknie z rozkloszowaną spódnicą. Można również wybierać suknie z dekoltem w kształcie litery V, aby stworzyć iluzję dłuższej szyi i przyciągnąć uwagę do górnej części ciała.

Jeśli masz szerokie ramiona, można wybierać suknie z odkrytymi ramionami lub z dekoracyjnymi elementami na ramionach, aby zwrócić uwagę na górną część ciała i stworzyć równowagę między górną a dolną częścią ciała.

 

Przykłady znanych osób z figurą "gruszka": Jennifer Lopez, Beyonce, Kate Middleton.

Figura "jabłko"

Ta figura charakteryzuje się dużym biustem, szerokimi ramionami, brakiem talii i małymi biodrami. Celem wyboru sukni ślubnej dla tej figury jest stworzenie iluzji talii i dodanie objętości w dolnej części ciała.

Aby to osiągnąć, można wybierać suknie z obszerną spódnicą lub suknie z dekoltem w kształcie litery V i draperią w talii. Można również wybierać suknie z odkrytymi ramionami, aby zwrócić uwagę na górną część ciała i stworzyć równowagę z dolną częścią ciała. Ponadto, można wybierać suknie z nadrukami na spódnicy lub z falbankami w dolnej części, aby dodać objętości i stworzyć równowagę między górną a dolną częścią ciała.

Podczas wyboru sukni ślubnej dla figury "jabłko" ważne jest również uwzględnienie indywidualnych cech. Na przykład, jeśli masz duży biust, warto wybierać suknie z dobrą podtrzymującą biust konstrukcją i głębokim dekoltem, aby stworzyć dodatkową objętość i zwrócić uwagę na górną część ciała. Jeśli masz szerokie ramiona, wybieraj suknie z dekoltem w kształcie litery V, aby stworzyć równowagę między górną a dolną częścią ciała.

 

Przykłady znanych osób z figurą "jabłko": Drew Barrymore, Kate Upton, Meghan Markle, Britney Spears

Figura "prostokąt"

Figura "prostokąt", nazywana także czasem "bananem". Ta figura charakteryzuje się brakiem wyraźnie zaznaczonej talii i proporcjonalnymi ramionami, talią i biodrami. Celem wyboru sukni ślubnej dla tego typu figury jest stworzenie iluzji krągłości i podkreślenie proporcjonalności ciała. Można wybierać suknie o przylegającym kroju, które podkreślą naturalny kształt ciała i stworzą iluzję krągłości. Dobrym wyborem mogą być suknie w stylu "syrenki", które przylegają do ciała i kończą się rozkloszowaną spódnicą, dodającą objętości w dolnej części ciała. Aby stworzyć balans między górną a dolną częścią ciała, można wybierać suknie z elementami w okolicy klatki piersiowej lub ramion, na przykład z bufiastymi rękawami lub draperią w tej strefie. Można również wybierać suknie z wycięciem w kształcie litery V lub odsłoniętymi ramionami, aby przyciągnąć uwagę do górnej części ciała i stworzyć balans z dolną częścią ciała. Jeśli chcesz stworzyć iluzję talii, można wybierać suknie z elementami w okolicy talii, na przykład z paskiem lub draperią w tej strefie. Można również wybierać suknie z rozkloszowaną spódnicą, które dodadzą objętości w dolnej części ciała i stworzą iluzję talii.

 

Przykłady znanych osób z figurą "prostokąt": Keira Knightley, Natalie Portman, Catherine Zeta-Jones, Cara Delevingne

Figura "trójkąt"

Ta figura charakteryzuje się szerokimi biodrami i wąską talią, a także wąskimi ramionami i małym biustem. Celem wyboru sukni ślubnej dla tej figury jest stworzenie równowagi między górną i dolną częścią ciała oraz podkreślenie naturalnej piękności kształtu ciała.

Można wybierać suknie z rozkloszowaną spódnicą lub suknie z obszernymi detalami w górnej części, aby stworzyć równowagę między górną i dolną częścią ciała. Dobrym wyborem mogą być suknie z spódnicą w kształcie kwiatów, które sprawią, że biodra będą mniej zauważalne i stworzą iluzję bardziej proporcjonalnej sylwetki.

Aby przyciągnąć uwagę do górnej części ciała, można wybierać suknie z odkrytymi ramionami lub z dekoracyjnymi elementami na ramionach. Można również wybierać suknie z głębokim dekoltem, aby stworzyć iluzję dłuższej szyi i przyciągnąć uwagę do górnej części ciała.

Jeśli masz mały biust, warto wybierać suknie z dekoracyjnymi elementami w okolicy biustu, na przykład z haftem lub kokardkami. Pomoże to dodać objętości w tej strefie i stworzyć równowagę między górną a dolną częścią ciała.

 

Przykłady znanych osób z figurą "trójkąt": Jennifer Lawrence, Jessica Biel, Rihanna.

Dodatkowo, przy wyborze sukni ślubnej należy uwzględniać swoje indywidualne cechy. Na przykład, jeśli masz mały biust, warto wybrać sukienkę z głębokim dekoltem lub ozdobami na biuście, aby stworzyć dodatkową objętość. Jeśli masz większe kształty, wybieraj tkaniny o gęstej teksturze, aby ukryć wady figury.

Ważne jest pamiętanie, że sukienka ślubna powinna być nie tylko piękna, ale również wygodna do noszenia przez cały dzień. Dlatego nie zapomnij przymierzyć sukienki i poruszać się w niej, aby upewnić się, że nie ogranicza ruchów i zapewnia maksymalny komfort.

Podsumowując, wybierając suknię ślubną, uwzględnij swoją sylwetkę, osobiste preferencje i temat ślubu. Tylko w ten sposób będziesz w stanie stworzyć idealny wizerunek panny młodej, który będzie wyglądał niezapomnianie przez całe życie.

I na koniec, jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z profesjonalnymi konsultantami w salonie ślubnym. Pomogą Ci wybrać styl i fason, który pasuje do Twojej sylwetki, a także pomogą dobrać akcesoria i detale, które uzupełnią Twój wizerunek i sprawią, że będzie idealny.


  • Strona internetowa
  • katalog